Latvijas “Sabiedrība ar dvēseli” šogad pulcēsies Bauskas novadā

Šī gada 7. martā plkst. 11.00 Bauskas novada Īslīces pagasta Kultūras namā notiks pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL) 2019. gada projektu konkursa noslēguma pasākums, kurā tiks sumināti un apbalvoti labākie projektu īstenotāji – Latvijas iedzīvotāji, kuri rakstījuši un īstenojuši pašvaldību līdzfinansētos projektus savas dzīves vides uzlabošanai, ieguldot brīvprātīgo darbu.

SDL noslēguma pasākumā katra reģiona (Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Pierīgas) labāko projektu īstenotāji prezentēs savu veikumu, cīnoties par 1., 2 un 3. vietu savā reģionā, kā arī par nacionālo balvu.

Iegūtās vietas reģionos tiek noteiktas balsojuma rezultātā, kurā var piedalīties katrs pasākuma dalībnieks. Pasākuma noslēgumā nacionālā žūrija starp piecu reģionu 1. vietas guvušajiem projektiem lemj par vienu Latvijā labāko projektu – nacionālās balvas ieguvēju. Balvu fonds katrā reģionā 3.vietai 100 EUR, 2.vietai 250 EUR, 1.vietai 500 EUR, savukārt nacionālās balvas ieguvējs saņems naudas balvu 1000 EUR apmērā. Tiks pasniegtas arī veicināšanas balvas.

Katru gadu SDL izdod žurnālu, kurā apkopota informācija par labākajiem pašvaldību atbalstītajiem iedzīvotāju iniciatīvas projektiem. Arī šogad žurnālus saņems katrs noslēguma pasākuma dalībnieks un katra pašvaldība, kas ir SDL biedrs.

“Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” ir Latvijas pašvaldību apvienība, kas darbojas pēc brīvprātības principa, apvienojot tās pašvaldības, kuras savu ikgadējo budžetu ietvaros piešķir līdzekļus iedzīvotāju  iniciatīvu jeb “mazo projektu” īstenošanai. Šo iniciatīvu Latvijā ieviesa Nīderlandes fonds “Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij” (KNHM).  No 2006. līdz 2014. gadam KNHM organizēja “Sabiedrība ar dvēseli” programmu Latvijā, bet pēc fonda aiziešanas no Latvijas to turpina pašvaldības.

 

Indra Upeniece,
SDL Latgales reģiona koordinatore