Es savam novadam!

Šovasar pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli Latvija” valde uzsāka jaunu tradīciju, vasarā apciemot kādu iedzīvotāju iniciatīvas grupu, kas realizē projektu. Pirmā iespēja pat nebija jāmeklē pašiem, vienmēr aktīvais Kocēnu novads Vidzemes reģionā pieteicās pats, proti, apskatīt paveikto aicināja iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Kokmuižas Laivinieks”.

Un tā 16. augusta pēcpusdienā apvienības Vidzemes reģiona koordiantore Evija Zurģe kopā ar ilggadējo iedzīvotāju iniciatīvas projektu idejas atbalstītāju un arī apvienības biedru Nico Opdam devās uz Kocēniem, kur ezera krastā jau gaidīja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja vietniece Anta Šulmeistare-Tupreine un Kokmuižas laivinieks vārda vistiešākajā nozīmē. Iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Kokmuižas Laivinieks” realizē projektu “Es savam novadam”, kura ietvaros iegādāta laiva, lai nodrošinātu iespēju vizināties ar laivu pa ezeru un iegādāti īpaši aprīkoti velosipēdi ģimeņu velo braucienu rīkošanai.

Kā ciemiņi varējām izbaudīt projekta augļus, jo tikām izvizināti pa ūdensrožu ieskauto ezeru, kā arī iepazināmies ar iniciatīvas grupas pārstāvjiem Judītes Bukšas ģimeni, kam ideju Kocēnu sabiedriskās dzīves kuplināšanai netrūkst arī nākotnē. Jāsaka, ka kārtējo reiz mēs pārliecinājāmies, ka ne vienmēr galvenais ir nauda, ka arī ar mazumiņu var paveikt Lielas lietas, ja tās dara no sirds jeb kā mēs teiktu ar dvēseli. Un, lai nu kā, bet dvēseliskuma mūsu tikšanās laikā netrūka. Iniciatīvas grupai novēlam, lai ideju banka neapsīkst un lai viss iecerētais izdodas!

Pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli Latvija”
Vidzemes reģiona koordinatore
Evija Zurģe