Laimes muzejs

SDL valdes uzdevumā 22.septembrī devos uz Indru, man tā bija jauna Latvijas izzināšana. Esmu daudz ceļojis arī Krāslavas pusē, tāpēc  jauniegūtie iespaidi mani patīkami pārsteidza.

Indra – diena, ko atnesa Saule (tulk. no hindu val.).

Kad biju mazs puika un bieži braucu uz laukiem pie vecmāmiņas, tad iepazinos ar viņas kārtīgi audzinātu govi – Indru. Kad sāku iet 1.klasē, tad  biju pārsteigts, ka mana blakussēdētāja dvīņu māsai bija iedots „govs“ vārds. Tā es sāku iepazīt INDRU, kartē atradu upi un apdzīvotu vietu. Mazliet vēlāk uzzināju, ka tā sauc arī senindiešu dievu, par to ir radītas gan teikas, gan dziesmas. Senindiešu dievs Indra korelē ar mums tik ierasto Pērkontēva tēlu.

Laime – vai Laimei ir nepieciešams muzejs?

Pirms brauciena gribēju iegūt plašāku informāciju par pasākumu, bet Krāslavas novada mājas lapā par plānotajiem notikumiem 22.septembrī pieminēta tikai Ābolu diena Kombuļos.

Domāju, ka Krāslavas novada projektu konkursa Iedzīvotāji veido savu vidi
10 gadu jubilejas pasākums bija pelnījis lielāku uzmanību no pašvaldības vadības!
Garu ceļu mērojot iebraucām Indrā un ātri atradām Laimes muzeju, kas ierīkots dievnamam paredzētajā ēkā, uzcelts īsi pirms kara sakuma un okupācijas periodā kalpoja par sporta un pasākumu zāli. 

Daži hormoni patiesi dara mūs laimīgus, un te ir veidi kā tos aktivizēt vai uzņemt!
Laimes muzejā ir izveidota Endorfīna Labo Ratorija, kurā katrs pats var mēģināt iegūt savas Laimes formulu. 
Endorfīns mazina trauksmi un jutību pret sāpēm. Tas pastiprināti izdalās, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm.


Iedzīvotāji veido savu vidi

Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe izstāstīja, kā 10 gados novadā ir veicies ar projektu īstenošanu. Pavisam ir īstenoti 177 projekti. No tiem vairāk kā puse – 97 projekti – ir realizēti Krāslavas pilsētā. Ļoti aktīvi darbojušies pierobežas pagasti: Indrā ir realizēti 13, Robežniekos – 12, Ūdrīšu pagastā – 11, Izvaltā – 10, Piedrujā – 8, Skaistā – 6, Kombuļos – 5, Aulejā – 5, Kaplavā – 4, Kalniešos – 4 Krāslavas pagastā – 2 projekti.

Noslēguma pasākuma viesiem bez Laimes muzeja apmeklēšanas, bija iespēja padarboties aušanas darbnīcā, piedalīties Indras lauku labumu (pankūkas ar ievārījumu no Veronikas) un šmakovkas degustācijā.